ALKOSS TE IS!
A Műcsarnok 2001 óta szervez rendhagyó múzeumkommunikációs programokat gyermekek és fiatalok számára. A résztvevők megtekinthetik az éppen aktuális kiállítást, amelyekhez beszélgetés, játék valamint kreatív munka kapcsolódik. A fiatalok nemcsak műtárgyakkal ismerkednek, nemcsak elméleti tudásuk bővül, hanem a különféle technikák elsajátításával, a kiállítás jellegéből adódó anyagok, eljárások megismerésével közelebb kerülnek a képzőművészethez, a különféle művészi alkotó folyamatokhoz, valamint a művészek gondolkodásmódjához is. Ezek a programok nemcsak a fiatalok szellemi és manuális képességeinek és készségeinek fejlesztésére irányulnak, hanem a kreatív, önálló gondolkodás és a személyiségfejlesztés terén is fontos szerepet játszanak.
Ez alkalommal az amerikai képzőművész Ed Templeton 2011. március 20-ig látható The Cemetery of Reason című kiállításához kínálunk múzeumpedagógiai programokat az Ernst Múzeumban, kizárólag 12–13. évfolyamos diákok, illetve már nagykorú fiatalok részére.
A KIÁLLÍTÁSRÓL
A profi gördeszkás, festő, fotós, videóművész, grafikus és szobrász Ed Templeton (1972) az utóbbi évek Európába berobbanó alkotóinak egyik legérdekesebb figurája. Ez a San Franciscó-i külvárosban nevelkedett művész közvetlen, nyílt személyiség, egészséges Amerika-kritikával, aki elkötelezett vegetáriánus, a sport, az értelmes időtöltés, a kreativitás hirdetője. Talán meglepőnek hangzik, de a kortárs képzőművészet e nem mindennapi alakja Magyarországon is ismert, legendás személyiség, akinek budapesti látogatását sokan türelmetlenül várják. Igaz, széleskörű ismertségét elsősorban nem művészetének, hanem a profi gördeszkázásnak, az általa alapított cégével, a Toy Machine-nel gördeszka lapokra készített közkedvelt grafikáinak és „utcastílust” követő ruhaipari cégekkel való együttműködésének köszönheti.
Ed Templeton művészetét nehéz lenne bárhova is besorolni. Nem mindennapi módon installált kiállításai igazi különlegességek: a menyezettől a padlóig szőnyegszerűen felrakott fényképek, rajzok és festmények és az azokon található szöveges kommentárok egy újszerű látásmód lenyomatai. Az Ernst Múzeum kiállításán a művész saját életéről „mesél”, családjáról, barátairól és mindazokról, akikkel profi gördeszkásként találkozik a városban és a versenyeken, miközben fontos szociális és társadalmi jelenségeket érint.
MÚZEUMPEDAGÓGIAI PROGRAMOK RÉSZLETESEN
Az alábbi programokra az
utazoworkshop2010@gmail.com e-mail címen lehet jelentkezni.